OKULUMUZDA YEMEKLERİMİZE TEREYAĞI VE ZEYTİNYAĞI DIŞINDA YAĞ KULLANILMAMAKTADIR ! Yoğurtlarımız köy  sütüyle okulda mayalanmaktadır. Kahvaltıda paket süt değil, köy sütü verilmektedir. Gezen tavuk yumurtası kullanılmaktadır. 

Okulumuz, Başakşehir Anaokulları dendiğinde ilk sırada gelen okullardandır.  17 yılı aşkın bilgi ve tecrübe birikimi ve deneyimli kadrosuyla ŞEFKAT ailesi olarak çocuklarımızı, geleceğe güvenle taşıyabilmek için büyük bir gayret ve üretkenlik içindeyiz. Başakşehir Anaokulu tavsiye - Başakşehir kreş tavsiye edenlerin yorumlarına bakıldığında, tecrübelerini paylaşan velilerin görüşlerini okuyabilirsiniz. İnsan hayatında tek altın dönem dediğimiz,karakter ve kişiliğin oturduğu,beynin hızla büyüdüğü 3-6 yaş döneminde , anne çalışmasa dahi, anaokulu eğitimi her çocuğun hakkı ve kaçınılmazdır. Başakşehirimizde her geçen gün anaokullarının sayısının artması da bu bilincin yerleştiğinin bir göstergesidir

 

Başakşehir'deki Anaokulları arasında Eğitim üçgeninin diğer boyutu olan bilinçli aileyi oluşturmak için de, web sayfamızın blog bölümünde danışmanlık hizmeti (bilinçlendirme yazıları) vermekle farkını ortaya koymuştur.

09.00-16.00 saatleri arasında eğitim veren okulumuz,çalışan anneleri de düşünerek, 07.00-19.00 saatleri arasında çalışan anne çocukları için hizmet vermektedir.

Hayat oyundan ibaret değildir ancak, hayatta bir çok şey oyunla öğretilir gerçeğinden yola çıkarak ,eğitimin sıkmadan, eğlendirerek, sevgi ve şefkatle verilmesiyle kalıcılık sağladığı inancındayız.

Ziyaretçi defterine okulumuzla ilgili yazacağınız düşünce ve takdiriniz, azmimiz ve kalite çıtamızın yükselmesi açısından önemlidir.

Tüm hayırlı dileklerimizle

KALİTE POLİTİKAMIZ

Eğitim-öğretim faaliyetlerimizi M.E.B. genel ilke ve hedefleri doğrultusunda düzenleyerek, anaokulumuzu beklentilerin ötesine taşımak,çocuklarımızın sevgi ve güven içinde gelişimlerini desteklemek için doğru eğitim ortamları oluşturmak, çalışanların ve velilerimizin memnuniyetine önem vererek, daima hizmet kalitesini arttırmak ve üst seviyedeki hedefe ulaşmak için kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve sürekli iyileştirilmesini sağlamak kurumumuzun kalite politikasıdır.

 

      Okulumuzda Robotik Kodlama eğitiminin yanısıra, maliyetinin  yüksek olması nedeniyle, bir çok okulda verilmeyen Stem eğitimi de verilmektedir.

FİZİKİ ORTAM : Sınıflarımız geniş ve ferahtır.  Merdiven trabzanları, çocuklarımızın emniyeti için komple file giydirilmiştir. Her sınıfın wc si ayrıdır. Okulumuzun 450 metre kare bahçesi vardır. Bahçemizde Hayvanat bahçesi ve botanik bahçe mevcuttur. 

KONTENJAN  : Kalite çıtamızı korumak ve yükseltmek adına,kontenjanımız sınırlıdır. Eğitimde kalite ve güven,iletişim ve diyalogda ŞEFKAT ve merhameti önemseyen ebeveynlerin elini çabuk tutmasını tavsiye ediyoruz. Amacımız : Önce ahlak sloganıyla yola çıkıp, keyfiyetsiz kalabalıklar değil, ehil bir kadronun öncülüğünde konuşmasıyla, davranışıyla, duruşuyla geleceğe kaliteli bireyler yetiştirmektir.

OKUL SAATLERİ : Okulumuz sabah 07.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.Ancak normal eğitim saatlerimiz 09.00 - 16.00 saatleri arasındadır.Devamsızlık günlerinde mutlaka okul,veli tarafından aranarak haberdar edilmelidir.Devamsızlık yapılan günler için okul aidatından kesinti yapılmaz. 07.00-19.00 saatlari arasında nöbet tutan iki öğretmen dışındaki diğer öğretmenlerimizin hepsi sabah 08.00-17.00 saatleri arasında okulda bulunmaktadırlar.

OKUL AİDATLARI : Okul aidatları (taksitli ödeme yapan velilerimiz için) her ayın 1 ila 5'i arasında yapılır.

Mutfak ve Yemek : Okulumuzda Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemeklerimizin numuneleri çocuklarımızın emniyeti için 72 saat muhafaza edildikten sonra imha edilmektedir. Yemeklerimiz ve mutfağımız ISO 9001 denetmenleri Gıda mühendisi Irmak ARSLANCA ve Kimya Mühendisi Serdar KONAK bey tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Denetçilerimiz onay verip kaşelerini bastıktan sonra yemek listemiz uygulamaya konmaktadır. Kırmızı etlerimiz aile kasabımızdan,tavuklarımız ise bilinen ambalajlı markalardan seçilmektedir.Yemeklerimiz ve bitki çaylarımız yapılırken çeşme suyu kullanılmaz, bitki çayları sallama poşet çay değil, doğal olup, aktardan alınmaktadır. Yemeklerimizde tereyağı ve zeytin yağı kullanılmaktadır. Kızartmalarda sadece ayçiçek yağı kullanılır. Hazır yoğurt jelatin içerdiğinden, yoğurtlarımız Organik sütle okulumuzda mayalanmaktadır.

SAĞLIK : Çocuklarımızın kullanacakları ilaçlardan okul idaresi haberdar edilmeli, reçetesiz, tarihi güncel olmayan, doktor kaşesi olmayan ilaçların okulumuz tarafından verilmesi yasaktır. Hasta çocuklarımızın diğer çocuklarımıza hastalık (burun akıntısı,öksürük....) bulaştırmaması için okula gönderilmemeleri rica olunur.

BESLENME : Gül ŞEFKAT Anaokulumuzun yemekleri Okul Öncesi Eğitim veren kurumlar için hazırlanmış olan beslenme rehberinin ışığında hazırlanır. Mutfağımızda, sucuk, salam, sosis, meyve suyu, corn flakes, coco cops, kahvaltılık çikolata gibi içinde katkı ve koruyucu maddesi yoğun olan ürünler kullanılmamaktadır. Mutfağımızda hiç bir şekilde margarin kullanılmamaktadır. Tereyağı kullanılır. Patates kızartmalarımız, tavada değil fırında kızartılır. Kış mevsiminde kış, yaz mevsiminde yaz sebze ve meyveleri tüketilir. Yemek menüsü hazırlanırken, tüm çocuklarımızın ortak sevdikleri çeşitler seçilir.

ÖĞRETMENLERİMİZ : Sınıf Öğretmenlerimiz Üniversite mezunu ve yardımcı öğretmenlerimiz Meslek lisesi çocuk gelişimi ve değerler eğitimi öğretmenleridir. Halk eğitimden veya ismekten eğitici anne sertifikası almış herhangi bir kişi okulumuzda sınıf öğretmeni olarak çalışamaz. Çocuk gelişim mezunu olmakla beraber, öğretmenlerimizin deneyimli , karakter açısından sabır, şefkat ve merhamet hasletleri olması bizim önceliklerimiz arasındadır.

İNGİLİZCE : Türkçe sınıflarımızda Haftanın 5 günü tekrarlar dahil olmak üzere İngilizce ders verilmektedir.Ancak, İngiltere Cambridge Universty'in başakşehirde tek temsilcisi olduğumuz ingilizce bölümümüzün öğretmenleri yabancı olmakla beraber, o sınıfı tercih eden velilerimizin çocukları, anaokulu eğitimini ingilizce diliyle almaktadırlar. Dil sınıflarımız 12 kişiliktir.

GÜVENLİK : Okulumuzun sınıfları,giriş kapısı ve bahçemizde, emniyet için 24 saat kamera kayıt yapılmaktadır.